logo
Copyright Qode Interactive 2016
 

Dla Klienta

Nasze doświadczenia

Nasze doświadczenia to 15 lat pracy na rzecz sektora przemysłowego. Zrealizowaliśmy kilkaset projektów rekrutacji wewnętrznych na stanowiska średniego i wyższego szczebla w branżach technicznych.  Od ponad dekady prowadzimy również szkolenia związane z zarządzaniem i optymalizacją procesów produkcyjnych.

a
a

Dlaczego My

Okazując nam zaufanie poprzez powierzenie projektów rekrutacyjnych klient uzyskuje gwarancję świadczenia usługi na najwyższym poziomie. Nasz zespół ekspertów cechuje wieloletnie doświadczenie w branży rekrutacyjnej ukierunkowane na stanowiska inżynierskie.

Prowadzone przez nas szkolenia zawsze były bardzo wysoko oceniane przez klientów a zastosowanie w praktyce wiedzy zdobytej przez ich uczestników zawsze przekładało się na wymierne korzyści finansowe w postaci zoptymalizowania procesów produkcyjnych czego efektem zawsze było zwiększenie rentowności przedsiębiorstwa.

Nasz Zespół

Nasz zespół to wysoko wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne i managerskie w branżach technicznych. Wieloletnie doświadczenie oznacza doskonałą znajomość rynku, specyfiki funkcjonowania przedsiębiorstw ich struktur w zakresie stanowisk. Każdy z naszych Konsultantów przez wiele lat zdobywał zarówno kontakty wśród kandydatów jak i fachową wiedzę z zakresu oceny ich kompetencji w trakcie prowadzonych rozmów kwalifikacyjnych.

a

Proces rekrutacji

Podstawową metodą prowadzonych przez nas poszukiwań jest metoda Direct Search polegająca na dokładnym przeszukaniu rynku potencjalnych kandydatów. Po ustaleniu z klientem źródeł poszukiwań osób pasujących do profilu stanowiska, Konsultant odpowiedzialny za rekrutację tworzy „listę searchową”. Lista taka zawiera zazwyczaj od kilkudziesięciu do stu lub czasem nawet więcej firm, w których mogą znajdować się potencjalni kandydaci. Zadaniem Konsultanta jest wówczas skontaktowanie każdej z tych firm oraz zidentyfikowanie nazwiska i telefonu potencjalnego kandydata. Mając taki kontakt Konsultant informuje o prowadzonym procesie rekrutacyjnym i zachęca do wzięcia w nim udziału. Z reguły udaje się zachęcić do wzięcia udziału w rekrutacji około 10-15 kandydatów, z którymi przeprowadzane są rozmowy kwalifikacyjne. W ich efekcie wyłania się i rekomenduje klientowi  grupę 4-5 osób w największym stopniu pasujących do profilu stanowiska pod względem doświadczenia, kompetencji miękkich oraz motywacji do zmiany pracy.


Program Płatnych Poleceń

Podczas przeprowadzania procesu Direct Search bardzo często natrafiamy na osoby, które z różnych względów nie są zainteresowane zmianą pracy. Dla nas taki kontakt ma również dużą wartość. Jeżeli kandydat sam nie jest zainteresowany zmianą pracy zawsze jest informowany przez Konsultanta o Programie Płatnych Poleceń. Każdy z kandydatów nawet jeżeli sam nie jest zainteresowany ofertą ma grono znajomych, współpracowników etc., których może polecić do prowadzonego procesu rekrutacyjnego.


Baza kandydatów

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w rekrutacji w obszarze stanowisk technicznych, każdy z naszych Konsultantów ma szerokie grono kandydatów, z którymi kontaktował się w poprzednich procesach rekrutacyjnych. Takie kontakty z powodzeniem są wykorzystywane w bieżących rekrutacjach sprawiając, że przebiegają one szybko i sprawnie.

 

Zapytanie ofertowe