International Support Engineer

Naszym klientem jest firma ENGEL GLOBAL, austriacki producent wtryskarek oraz stanowisk zrobotyzowanych do procesu wtrysku. Obecnie w związku z otwarciem w Polsce nowego oddziału firmy, dedykowanego do wewnętrznej obsługi spółek ENGEL na całym świecie w zakresie doboru części zamiennych, przebudowy i modernizacji wtryskarek, poszukujemy kandydatów na stanowisko:

miejsce pracy: Kraków

Zakres obowiązków:

  • Współpraca z klientem wewnętrznym czyli zakładami produkcyjnymi firmy Engel w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji a także z przedstawicielstwami firmy w 85 krajach,
  • Rozwiązywanie problemów technicznych oraz konsultacje w zakresie doboru części do wtryskarek i stanowisk zrobotyzowanych do procesu wtrysku,
  • Ścisła współpraca z działem konstrukcyjnym w centrali w Austrii,
  • Przygotowywanie ofert w zakresie specyfikacji technicznych,
  • Przygotowywanie wycen na przebudowy i modernizacje wtryskarek oraz części zamienne,
  • Monitorowanie prowadzonych projektów,

Wymagania stawiane kandydatom:

  • Wykształcenie wyższe techniczne,
  • Ogólna wiedza z zakresu inżynierii przemysłowej, będąca bazą do intensywnych szkoleń w zakresie maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, mile widziana znajomość języka niemieckiego,
  • Doświadczenie na stanowisku związanym z techniką i inżynierią przemysłową, np.: w technicznym wsparciu sprzedaży, w projektowaniu maszyn, w zarządzaniu projektami automatyzacji przemysłu, w obsłudze klienta przemysłowego, w zakupach części zamiennych, w utrzymaniu ruchu itp.
  • Mile widziane doświadczenie w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych,
  • Umiejętność rozwiązywania problemów natury technicznej,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, mile widziana znajomość oprogramowania SAP,
  • Doskonałe zdolności interpersonalne i komunikacyjne,
  • Rzetelność i dokładność w wykonywaniu zadań,
  • Zaangażowanie w powierzone obowiązki.

  • Ciekawą pracę w międzynarodowym środowisku umożliwiającą kontakty z ludźmi z różnych kręgów kulturowych,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe, dodatkowo trzynastą pensję oraz premie
  • Przyjazną atmosferę pracy,
  • Liczne szkolenia produktowe podnoszące kwalifikacje zawodowe,
  • Prywatną opiekę medyczną oraz kartę multisport.