Inżynier Sprzedaży – obróbka cieplna metalu

Naszym klientem jest międzynarodowa firma z branży obróbki cieplnej metalu.

Inżynier Sprzedaży

miejsce pracy: woj. lubuskie

Charakter pracy:

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za współpracę z klientami na terenie Europy. W praktyce oznacza to pracę w większości stacjonarną w siedzibie firmy na terenie województwa lubuskiego oraz kilka lub kilkanaście mniej więcej tygodniowych wyjazdów do klientów w roku na terenie Europy. Celem wizyt jest zbadanie potrzeb klientów, zaprezentowania możliwych rozwiązań oraz negocjacje warunków współpracy.

Dokładny zakres obowiązków:

  • Realizacja planów sprzedażowych dotyczących pogwarancyjnych usług serwisowych i części zamiennych do pieców przemysłowych,
  • Współpraca z klientami na terenie Polski oraz Europy,
  • Współpraca w tworzeniu i realizacji planów marketingowych,
  • Pozyskiwanie nowych klientów,
  • Przygotowywanie ofert i kalkulacji,
  • Negocjowanie cen oraz warunków dostaw.

Wymagania stawiane kandydatom:

  • Wykształcenie wyższe techniczne,
  • Doświadczenie w sprzedaży rozwiązań technicznych lub w sprzedaży dóbr inwestycyjnych
  • Dodatkowym atutem będzie teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu metaloznawstwa, budowy i eksploatacji urządzeń metalurgicznych lub innych podobnych urządzeń przemysłowych,
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej dobrym,
  • Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem,
  • Prawo jazdy kategorii B.